Jesteś tutaj

Model: ALUPLAST – HST 85 mm

Nowe drzwi unoszono-przesuwne aluplast HST 85 mm są ewenementem na rynku: są dostępne w trzech różnych wariantach, w zależności od wymagań stawianych izolacyjności cieplnej: od wersji basic, poprzez wersję standard, aż po wersję premium, która spełnia najwyższe wymagania dla domów pasywnych.

JEDEN SYSTEM – TRZY ROZWIĄZANIA

Od początku tego roku dostępny jest nowy system drzwi HST 85 mm, który jest z jednej strony odpowiedzią na oczekiwania w zakresie tworzenia coraz większych konstrukcji okiennych, a z drugiej strony poprzez zmiany konstrukcyjne, a przede wszystkim możliwość stosowania szerszych pakietów szybowych o szerokości do 51 mm, pozwala uzyskiwać ponadprzeciętne właściwości w zakresie izolacyjności cieplnej. Nowością w tym segmencie jest modułowy charakter konstrukcji, co umożliwia trzy dowolne konfiguracje produktu, w zależności od oczekiwanych parametrów cieplnych.

Dzięki swobodzie wyboru różnych kombinacji profili w części nadproża drzwi i w części progowej mamy możliwość wyboru między trzema opcjami: Basic, Standard i Premium, które skierowane są do różnych grup odbiorców o zróżnicowanych wymaganiach odnośnie izolacyjności termicznej.

aluplast_drzwi_przesuwne_HST_85_mm_premium_standard_basic

Zmiany w konstrukcji kształtowników pozwoliły na zdecydowaną poprawę przenikalności termicznej zestawień profili , co w zależności od wybranej opcji pozwala na uzyskanie średniej ważonej wartości współczynnika przenikania ciepła Uf = od 1,5 W(m2* K) w wersji Basic, poprzez Uf= 1,3 W(m2 * K) w wersji Standard do Uf = 1,1 W(m2* K) w wersji Premium. Mimo swoich ogromnych rozmiarów drzwi HST pozostają więc skuteczną barierą przed ucieczką ciepła.

Poniższa tabela prezentuje natomiast wartości współczynnika przenikania ciepła Uw dla przykładowych drzwi HST (SCHEMAT A) o wymiarach 4000 x 2300 mm przeszklonych szybą dwukomorową o współczynniku przenikania ciepła dla środkowej części szyby Ug = 0,5 W(m2 * K) oraz Ug = 0,7 W(m2 * K) i wartości liniowego współczynnika przenikania ciepła mostka termicznego na styku szyby z ramą Ψ = 0,04 W(m2 * K)

Przykładowe wartości współczynnika przenikania ciepła drzwi HST o wymiarach 4000×2300 mm

aluplast_drzwi_przesuwne_HST_85_mm_termika

FUNKCJONALNOŚĆ I ŁATWOŚĆ OBSŁUGI

Niewątpliwą zaletą tego typu drzwi tarasowych są możliwe do wykonania konstrukcje o całkowitej rozpiętości do 6 metrów oraz maksymalne wymiary skrzydeł, które osiągają wartości 3000x2500mm. Przekręcenie dużej klamki w dół, z pozycji zamknięcia, powoduje uniesienie skrzydła o kilka milimetrów, zwolnienie docisku uszczelek i możliwość swobodnego przesuwania skrzydeł.

Drzwi balkonowe typu HST mogą występować w co najmniej kilku różnych wersjach i układach skrzydeł oraz części nieotwieranych. Różnorodność konstrukcji jest jedną z niezaprzeczalnych zalet tego rozwiązania. Najpopularniejsze schematy drzwi HST to:

– 2-kwaterowe – z jednym lub oboma skrzydłami ruchomymi

–  4-kwaterowe – z dwoma środkowymi lub wszystkimiskrzydłami ruchomymi

Specjalistyczne okucia okienne gwarantują, że skrzydła swobodnie i bez najmniejszego oporu przesuwają się względem siebie lub względem nieotwieranych części konstrukcji. W tym rozwiązaniu uszczelnienie realizowane jest za pomocą zintegrowanych uszczelek, co gwarantuje wysoką szczelność.  Odpowiednia szczelność przestrzeni pomiędzy poruszającymi się skrzydłami drzwi HST w chwili gdy pozostają one w pozycji zamkniętej zapewniona jest przez specjalny układ nakładających się na siebie zaczepów wyposażonych w system uszczelek przylgowych.

Poniższy rysunek mówi właściwie wszystko o zaletach drzwi HST w kształtowaniu powierzchni użytkowej i mieszkalnej. Będące alternatywą dla drzwi przesuwnych klasyczne drzwi balkonowe, po otwarciu skrzydeł, wchodzą bardzo głęboko w
przestrzeń mieszkalną determinując różne możliwe rozwiązania związane z zagospodarowaniem wnętrz pomieszczeń.
Mimo większej głębokości zabudowy od klasycznych drzwi balkonowych, to właśnie drzwi HST pozostawiają więcej swobody w dysponowaniu powierzchnią.

drzwi_HST_otwieranie